Forma wystąpienia

Prelegenci mogą przedstawiać referat ustny lub poster z badań własnych lub badań przeglądowych (o tematyce popularnonaukowej). Ze względu na duże zainteresowanie referatem ustnym, organizatorzy mogą wybrać określoną liczbę komunikatów, które zostaną zaprezentowane na Sympozjum.

Terminy 

08.08.-05.09.2020 - rejestracja

12.09.2020 - przesyłanie abstraktów

22.09.2020 - przesyłanie prezentacji oraz posterów 

26.-27.09.2020 g. 9.00 - konferencja 

Opłata konferencyjna

Udział w konferencji był i będzie
DARMOWY 

Miejsce sympozjum

I Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne odbędzie się w trybie on-line na platformie Microsoft Teams. Bardzo prosimy o szybkie dołączenie do zespołu (najlepiej po rejestracji) wykorzystując do logowania bezpłatne konto Microsoft (@outlook.com, @hotmail.com lub inne).

>>>Dołącz do zespołu  

Logo konfy final.png

Jak będzie wyglądało Sympozjum ?

PREZENTACJE 

Prelegenci, którzy postanowią przedstawiać komunikat ustny, będą prezentowali swoją prezentację zgodnie z zamieszczonym wcześniej Harmonogramem na kanale ogólnym. Aby dołączyć na trwające sympozjum, należy wejść w kanał ogólny i w chacie kliknąć dołącz do spotkania. 

Symbol dołączenia do spotkania został przedstawiony poniżej. 

 

 

Prowadzący sesje będzie oddawać głos prelegentowi - wtedy będzie musiał on udostępnić swój pulpit lub prezentacje i zacząć prezentować - 10 min na prezentacje i 5 min na pytania. 

Symbol udostępniania prezentacji został przedstawiony poniżej. 

s1.png
s2.png
Prezentacja.png

Uwaga!

W przypadku nieobecności prelegenta na spotkaniu, następnym prelegentem jest kolejna osoba wg. harmonogramu - dlatego ważne jest aby być obecnym na Sympozjum. 

Rekomendowanym programem do odtwarzania prezentacji jest PowerPoint 365. Jeśli masz inną wersje tego programu proponujemy użycie programu PowerPoint 365 on-line, który jest bezpłatny dla kont Microsoft - z użyciem tej opcji, trzeba udostępnić okno przeglądarki w którym jest prezentacja, a następnie wcisnąć pokaz slajdów. 

POSTERY

Poster.png

Prelegenci, którzy postanowią przedstawiać komunikat plakatowy, będą go prezentowali na sesji posterowej odbywającej się wg. harmonogramu. W tym czasie prelegent powinien wejść w kanał oznaczonym: Poster 1 - Imię i Nazwisko (prelegenta) np. Poster 15 - Jan Kowalski. Po dołączeniu do chatu (kanału) powinien rozpocząć spotkanie, a następnie udostępnić pulpit z posterem jak opisano wyżej w przypadku prelegentów z komunikatem ustnym (odzwierciedla to tzw. "stanie przy posterze" na konferencji w normalnym trybie).

s3.png

W razie wszelkich wątpliwości prosimy kierować zapytania na adres e-mail'owy: pssch2020@gmail.com lub w czasie trwania sympozjum do osób oznaczonych tagiem #organizator. 

Pytajnik.png

 

W trakcie sesji posterowej inni uczestnicy Sympozjum, będą mogli wejść w Twój kanał oraz dołączyć do trwającego spotkania. 

Uwaga!

W razie problemów z zaczęciem, udostępnieniem plakatu, prosimy wysłać go na chat kanału i prowadzić dyskusje w formie tekstowej. 

Aby poster był widoczny należy go przygotować w programie PowerPoint 365 w rozmiarze A1 (594x841 mm) w układzie POZIOMYM, używając minimalnej czcionki rozmiaru 22 pkt. Istnieje możliwość wykonania posteru w trybie pionowym oraz wykorzystanie mniejszego rozmiaru czcionek, lecz wiąże się z koniecznością powiększania fragmentów prezentacji przez prelegenta podczas wystąpienia. Przykładowy poster został umieszczony TUTAJ.